U nás nájdete na predaj tatranský profil, zrubový obklad, drevený obklad, tatranský obklad, dlážkovica, palubovka. Cena je najlepšia na trhu...

5 dôvodov prečo zvoliť drevenú podlahu na vašu terasu

Podlaha na terasu: Vybrať drevenú alebo plastovú?

Výber podlahy na terasu je dôležitým rozhodnutím, ktoré ovplyvní nielen vzhľad vášho vonkajšieho priestoru, ale aj jeho údržbu a trvanlivosť. Medzi najčastejšie používané materiály patria drevené a plastové podlahy. Hoci každá z možností má svoje výhody a nevýhody, v tomto článku sa zameriame na výhody drevenej podlahy na terasu a prečo by mohla byť práve táto voľba tou správnou pre vás.

Výhody drevenej podlahy na terasu

1. Prírodná krása a estetika

Jednou z najväčších výhod drevenej terasovej dosky je jej prirodzený vzhľad. Drevo prináša do vášho vonkajšieho priestoru teplý a príjemný pocit, ktorý je ťažko dosiahnuteľný s inými materiálmi. Každý kus dreva je jedinečný svojou textúrou a farbou, čo dodáva terase osobitý a autentický vzhľad.

2. Ekologická udržateľnosť

Drevené podlahy, sú ekologicky udržateľnou voľbou. Drevo je obnoviteľný zdroj, a ak je správne spracované a spravované, jeho použitie má minimálny dopad na životné prostredie. Na rozdiel od plastových podláh, ktoré sú často vyrobené z ropných produktov, drevo predstavuje ekologicky zodpovednejšiu voľbu.

3. Príjemný pocit pri chôdzi

Drevo je prirodzene teplejšie a príjemnejšie na dotyk než plast. Po drevenej podlahe je príjemnejšie chodiť bosými nohami, čo je veľkou výhodou najmä v letných mesiacoch. Drevo tiež lepšie absorbuje a vyrovnáva teplotu, čo prispieva k pohodliu na terase.

4. Odolnosť a trvanlivosť

Kvalitné drevo, je mimoriadne odolné voči poveternostným podmienkam, škodcom a hnilobe. Správne ošetrená drevená podlaha môže vydržať desiatky rokov. Pravidelná údržba, ako je olejovanie alebo natieranie, môže ešte viac predĺžiť jej životnosť a zachovať jej estetický vzhľad. Ak chcete vedieť ako pripraviť drevené terasové dosky na sezónu, prečítajte si TU.

5. Možnosť renovácie

Jednou z veľkých výhod drevených podláh je ich možnosť renovácie. Ak drevená podlaha po niekoľkých rokoch stratí svoj pôvodný vzhľad, je možné ju zbrúsiť a znovu natrieť alebo nalakovať, čím sa jej vzhľad obnoví. Plastové podlahy takúto možnosť neponúkajú a ich opotrebenie je často nezvratné.

Výber medzi drevenou a plastovou podlahou na terasu závisí od vašich osobných preferencií, rozpočtu a očakávaní v oblasti údržby a trvanlivosti. Drevená podlaha ponúka prirodzenú krásu, ekologickú udržateľnosť, príjemný pocit pri chôdzi, odolnosť a možnosť renovácie. Ak hľadáte podlahu, ktorá dodá vašej terase autentický a teplý vzhľad a ste pripravení venovať jej pravidelnú údržbu, drevená podlaha môže byť pre vás tou najlepšou voľbou.

Tel. 0911 811880, 0905 450267