U nás nájdete na predaj tatranský profil, zrubový obklad, drevený obklad, tatranský obklad, dlážkovica, palubovka. Cena je najlepšia na trhu...

Ako pripraviť drevené terasové dosky na letnú sezónu: 5 krokov k dlhšej životnosti a krásnemu vzhľadu

Ako pripraviť drevené terasové dosky na letnú sezónu: 5 krokov k dlhšej životnosti a krásnemu vzhľadu


Leto sa blíži a s ním prichádza aj čas na to, aby sme pripravili naše terasy na slnečné dni, relax a spoločné stretnutia s priateľmi a rodinou. Drevené terasové dosky sú skvelou voľbou pre príjemné letné dni, ale vyžadujú si určitú starostlivosť a údržbu, aby vydržali dlhšie a vyzerali dobre. Tu je 5 krokov, ako pripraviť drevené terasové dosky na letnú sezónu:

1. Čistenie

Pred začiatkom novej sezóny je dôležité dôkladne vyčistiť terasu od nečistôt, zvyškov listov a podobne, ktoré sa mohli nazbierať počas zimy. Použite kefu, vysokotlakový čistič alebo špeciálne čistiace prostriedky na drevo na odstránenie hrdze, špiny a plesní.

2. Olejovanie alebo natieranie

Počas čistenia si všimnite, či drevo vašej terasy potrebuje olejovanie alebo natieranie. Tento krok je kľúčový pre ochranu dreva pred vlhkosťou, dažďom a slnkom. Olej alebo nátierka pre drevo chráni jeho povrch a zabraňuje jeho poškodeniu.


3. Oprava poškodení

Skontrolujte dosky, či nemajú prípadné poškodenia ako škrabance, trhliny alebo uvoľnené šróby. Ak zistíte nejaké poškodenia, opravte ich čo najskôr. Výmena poškodených dosiek alebo drobná oprava môže zabrániť vážnejším problémom v budúcnosti.

4. Ochrana pred hmyzom a plesňami

Letné obdobie je obdobím, kedy sa hmyz a plesne môžu rýchlo šíriť. Preto je dôležité použiť vhodné prostriedky na ochranu dreva pred hmyzom a plesňami. Existuje množstvo prírodných ale aj chemických prostriedkov, ktoré vám pomôžu.

5. Pravidelná údržba

Najdôležitejším krokom je pravidelná údržba. Aj počas letnej sezóny je potrebné pravidelne kontrolovať stav terasy a čistiť ju od nečistôt. Pravidelná údržba predĺži životnosť drevených terasových dosiek a udrží ich krásny vzhľad.

 

 

Pripraviť drevené terasové dosky na letnú sezónu nie je náročný proces a zvládne ho naozaj každý. 

Tel. 0911 811880, 0905 450267