U nás nájdete na predaj tatranský profil, zrubový obklad, drevený obklad, tatranský obklad, dlážkovica, palubovka. Cena je najlepšia na trhu...

Návod na výber a prípravu dreveného obkladu pre podbitie strechy:

Podbitie strechy nie je len nutnou súčasťou každej stavby domu, ale aj príležitosťou na pridanie štýlového a trvanlivého prvku. Drevený obklad, správne zvolený a pripravený, môže zmeniť celkový dojem z vášho domova. Ak hľadáte informácie o tom, ako vybrať ten najideálnejší drevený obklad, ste na správnom mieste.

1. Typ dreva:


Pri výbere dreveného obkladu na podbitie strechy je kľúčové zvážiť typ dreva. Smrek je jedným z najčastejšie používaných druhov, a to nielen na krov, ale aj na obklad. Jeho rovnaká farebnosť a štruktúra prispievajú k jednotnému vzhľadu celého domu.

2. Estetika:


Pri výbere šírky a hrúbky dreveného obkladu treba zvážiť nielen jeho trvanlivosť, ale aj estetický dojem. Širší obklad môže pôsobiť masívnejšie, zatiaľ čo užší obklad opticky zväčší priestor. Vyvážený pomer je kľúčom k harmonickému vzhľadu.

3. Kvalitatívna trieda:


Cenová relácia môže ovplyvniť aj výber kvalitatívnej triedy dreveného obkladu. Nižšia trieda môže mať priaznivejšiu cenu, avšak je dôležité zvážiť aj jej nevýhody, ako je farebná rozdielnosť. S tmavým náterom sa však dá táto nevýhoda eliminovať.

4. Správny náter:


Dôležitým krokom je správne natretie dreveného obkladu. Odporúča sa prvý náter realizovať ešte "na zemi" pred nabitím obkladu. Tento postup zabezpečí rovnomerné pokrytie celých dosiek a predchádza neželaným efektom nedotrenia.

5. Príprava na montáž:


Pri montáži dreveného obkladu je potrebné dbať na správnu prípravu. Dôležitý je aj výber vhodnej dĺžky obkladu a zabezpečenie ideálneho spoja. Tým sa minimalizuje množstvo prebytočného odpadu a zlepšuje sa celkový vzhľad strechy.

Drevený obklad môže byť tou správnou voľbou pre podbitie strechy. Správny výber a údržba zabezpečia dlhú životnosť a prispievajú k celkovému štýlu a hodnote vášho domu. Nezabudnite sa poradiť so špecialistami, ktorí vám pomôžu vybrať najlepšiu možnosť pre vašu konkrétnu situáciu.

Tel. 0911 811880, 0905 450267